A huge collection of 3400+ free website templates www.JARtheme.COM WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

| LOKALITA

Třebíč se nachází na západě Moravy a rozkládá se na obou březích řeky Jihlavy. Díky bohaté historii města mohou návštěvníci obdivovat mnoho cenných památek, z nichž ty nejvýznamnější jsou zapsány na prestižním Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO – bazilika sv. Prokopa, židovská čtvrť a židovský hřbitov.

Město a jeho okolí uspokojí nejen milovníky historie a kultury ale také milovníky přírody – Třebíč se nachází v jedné z ekologicky nejčistších oblastí České republiky. Malebný ráz zdejší krajiny a čistá příroda vytvářejí vhodné podmínky pro relaxaci i aktivní odpočinek v podobě turistiky či cykloturistiky.

Vila park Na Kopcích se nachází v městské části Nové Město. Velká část území této části města dosud není zastavěna – zůstávají tu pole i lesy. Na severovýchodě území má Moravský rybářský svaz na potoce Lubí stejnojmennou vodní nádrž. Na východě vzniklo několik menších zahrádkářských kolonií.

| OBČANSKÁ VYBAVENOST

Město Třebíč poskytuje veškerou občanskou infrastrukturu. Naleznete zde školy, školky, zdravotnická zařízení, obchody, sportoviště, restaurace a mnoho dalších. Okolí je protkáno řadou cyklostezek a stezek pro pěší.

Část Nové Město a zejména lokalita Na Kopcích láká k bydlení především mladé rodiny. V blízkosti Vila parku (450 m) se nachází nejmladší třebíčská škola - Základní škola a mateřská škola Na Kopcích. Autobusová zastávka MHD je od bytových domů vzdálena cca 400 m. Tato zastávka je obsluhována linkami č. 4, 11 a 21. V části Nové Město se nachází pobočky některých významných obchodních řetězců (Lidl, Kaufland) a několik dalších obchodních a výrobních provozoven. Ze zařízení občanské vybavenosti lze uvést též tenisové kurty a hřiště.